Formularz rejestracyjny

Klasa filmowo-aktorska

Klasa filmowo-aktorska w Liceum Collegium Gedanense została stworzona dla osób, które będą miały warunki do rozwijania swoich pasji i zainteresowań związanych ze sztuką filmową. Doświadczenie bycia i czerpania ze świata kultury stwarza wyjątkowe możliwości harmonijnego rozwoju, przy jednoczesnym nabyciu podstawowych umiejetności do wykonywania prac w szeroko pojętych multimediach.  W ramach programu, realizowanego we współpracy z Gdyńską Szkołą Filmową -przewidujemy warsztaty z :

  • projektowania i realizowania własnych produkcji filmowych
  • nauki tworzenia scenariuszy i recenzji
  • praktycznej umiejętności dotyczące cyfrowej obróbki obrazu i montażu filmu
  • podstawowych technik zdjęciowych przy użyciu kamery i aparatu fotograficznego
  • montażu i edycji dźwięku
  • podstawy tworzenia gier komputerowych
  • pracy z głosem i dykcją
  • pracy nad tańcem i poruszaniem się na scenie

Uwaga ! Duża część filmowych zajęć będzie się odbywała w studio filmowym GSF, gdzie młodzież będzie miała możliwość korzystania z profesjonalnego sprzętu, pod okiem zawodowych filmowców !!! Gdyńska Szkoła Filmowa to instytucja powołana przez dyrektora Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni Leszka Kopcia, znanego reżysera i dyrektora Państwowej Szkoły Filmowej w Łodzi – Roberta Glińskiego, Prezydenta Miasta Wojciecha Szczurka oraz realiztora Pomorskich Warsztatów Filmowych Wojciecha Radosa. Program szkoły wzorowany jest na podobnych projektach edukacji filmowej realizowanych w USA, Wielkiej Brytanii, Danii i Norwegii – www.gsf.pl/

Zajęcia w klasie filmowo-aktorskiej będą miały charakter fakultatywny i będą elementem wyboru w zależności od potrzeb i pragnień ! Dodatkowym atutem jest mała liczebność w klasie – max 16 osób i idealne warunki przygotowania się do matury uwzględniając fakt, że każdy będzie mógł dokonać wyboru przedmiotu na poziomie rozszerzonym od drugiej klasy.

Wpisowe do szkoły – 450,-zł

Czesne klasa I – 330,- zł, klasa II i III  350,- zł miesięczne

Liczba osób w klasie – 16

Zatem nie pozostaje nic innego jak:

klasa filmowo-aktorska

Zapraszamy do odwiedzenia naszej specjalnej strony poświęconej klasie filmowo-aktorskiej na facebooku: www.facebook.com/film.cg . Każdy uczeń od drugiej klasy będzie miał możliwość wyboru przynajmniej jednego przedmiotu na poziomie rozszerzonym. Ponadto w przypadku zajęć filmowych i aktorskich obowiązywać będzie zasada fakultatywności, czyli wyboru określonych przedmiotów.